Založ si blog

Dav zverejnil rozhovor s najznámejším slovenských ľavičiarom po Robertovi Ficovi

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. spolupracuje s projektom DAV DVA snáď už od jeho vzniku resp. prvopočiatkov (prvý text môžete nájsť už v roku 2016 a v roku 2017 s DAVom DVA viedol prvý rozhovor). Ako popredný filozof a politológ dal do istej miery DAVu DVA aj ideologickú víziu národno-ľavicového a anti-globalistického smerovania a výrazne pomohol DAVu DVA v rámci jeho propagácie a zviditeľnenia. V DAVe DVA mu vyšlo celý rad článkov, rozhovorov a neskôr aj statusov a videí. Pripomeňme si napr. rozhovory Tri otázky pre Ľuboša Blahu. Ľuboš Blaha bol aj pri otvorení komunitnej knižnice DAVu DVA v Košiciach (dnes sa transformovala na kníhkupectvo INLIBRI, ktoré vedie David Diczházy) či na podujatiach, ktoré DAV DVA usporiadával k podpore družstevníctva a ekonomickej demokracie napr. v Bardejove či Prešove. Prispel do ročeniek DAVu DVA, ale aj do printových čísel časopisu DAV DVA.

Na DAVe DVA mu vyšla aj séria textov z Dinkovej knihy Besy kapitalizmu (1, 2, 3, 4). Vyjadril sa aj do ankety k výročiu rozporuplnej osobnosti V. I. Lenina. Podporil výzvu DAV DVA k zoštátneniu strategických podnikov. Na DAVe ste si tiež mohli prečítať jeho knihu Sociálna spravodlivosť a identita. DAV DVA sa zastal Blahu, keď na neho zaútočila korporácia Eset či keď na neho útočili nenávistné (vraj satirické) stránky. DAV DVA sa vracia, a vracia sa aj Ľuboša Blaha na DAVe DVA. Je teda prirodzené, že neodavisti budú Ľuboša Blahu aj voliť a preto mu právom patrí miesto na tejto stránke, ktorá sa hlási k národnej ľavici či Mináčovskej ľavici. Prajeme príjemné a inšpiratívne čítanie.

Celý rozhovor si môžete prečítať na stránke DAV DVA.

Ľuboš Blaha sa na tlačovej konferencii jednoznačne prihlásil k filozofickému odkazu davistov

11.06.2024

Vyšlo na DAV DVA. Slovenský filozof, politológ, v súčasnosti podpredseda NRSR a novozvolený europoslanec a dlhoročný spolupracovník redakcie DAV DVA sa na dnešnej tlačovej konferenciii SMER-SSD k výsledku Eurovolieb prihlásil k odkazu davistov ako slovenskej ľavici, ktorá je protikladom ľavici „bruselskej“: „Budeme jasne hovoriť, že sme iní. Pokiaľ cítime, že niektoré [...]

Česká osvietená komunistka Kateřina Konečná to dala na 115 tisíc hlasov: Porážka Fialovej vlády je reálna, bolo to aj referendum o mieri, uviedla

10.06.2024

Katarína Konečná z Komunistickej strany Čiech a Moravy sa druhý krát dostala do Europarlamentu. Už v minulosti získala 39 tisíc hlasov (6,94%). Napriek tomu, že ľavicové sily KSČM a ČSSD v ČR absolútne zlyhávajú (čo je však chyba najmä predchádzajúceho prestarnutého vedenia), osobnosť Kateřiny Konečnej je nádejou, že ešte nič nie je stratené. Koalícia STAČILO! [...]

Credo Roberto experto

06.06.2024

Dneska bez komentára. Čo by sa stalo keby Kennedy prežil? Udial by sa Vietnam? Video si môžete pozrieť na DAV DVA. Alebo tu.

Kongo

Viac ako 80 ľudí zahynulo pri potopení lode na rieke v Kongu

12.06.2024 17:01

Častou príčinou podobných nehôd v Kongu býva preťaženie plavidla.

Kosovo, vojaci, kosovská armáda, Priština

Kosovo si pripomína 25. výročie svojho oslobodenia, keď sa srbské sily stiahli po bombardovaní NATO

12.06.2024 16:35

Pri srbských represiách zomrelo približne 13-tisíc ľudí, väčšinou etnických Albáncov. Zhruba 1 600 ľudí je naďalej nezvestných.

Petr Pavel / Zuzana Čaputová /

Pavel prijal v Prahe Čaputovú, bola to jej posledná zahraničná cesta. Prezradila, čo chce robiť po skončení mandátu

12.06.2024 16:29

Pavel Čaputovej udelí najvyššie české štátne vyznamenanie Rad Bieleho leva.

kalinák

PS a KDH kritizujú časti „lex atentát“, Matovič hovorí o odmene pre Fica za štátne peniaze

12.06.2024 16:21, aktualizované: 16:45

Zákaz zhromaždení by mohol platiť v okruhu 50 metrov od sídla prezidenta či vlády, v prípade Ústavného súdu by to malo byť 100 metrov.

ondrejgorod2

kolektívna identita redaktorov DAV DVA

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 31912x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie