Založ si blog

Ľuboš Blaha sa na tlačovej konferencii jednoznačne prihlásil k filozofickému odkazu davistov

Vyšlo na DAV DVA.

Slovenský filozof, politológ, v súčasnosti podpredseda NRSR a novozvolený europoslanec a dlhoročný spolupracovník redakcie DAV DVA sa na dnešnej tlačovej konferenciii SMER-SSD k výsledku Eurovolieb prihlásil k odkazu davistov ako slovenskej ľavici, ktorá je protikladom ľavici „bruselskej“:

„Budeme jasne hovoriť, že sme iní. Pokiaľ cítime, že niektoré frakcie majú menej na starosti tradičné ľavicové témy ako je… chleba, boj s chudobou, boj s nerovnosťou, odstraňovanie prvkov voľno-trhovej ekonomiky a jej nahradzovanie sociálnym štátom… a naopak riešia skôr témy, ktoré sa na Slovensku zvyknú nazývať slniečkárske ako multikulturalizmus či LGBTI… Budeme jasne hovoriť, že sme iní. Robert Fico to nazýva rustikálna ľavica, hovorím tomu tiež vlastenecká ľavica… je tu rozdiel medzi bruselskými sociálnymi demokratmi, a to čo presadzujeme v strane Smer… pokiaľ to nebudú rešpektovať, my sa nebudeme podhadzovať… my budeme budovať našu predstavu ľavice… ja som o tom napísal niekoľko kníh, čo má ľavica robiť aby bola ľavica úspešnou politickou silou… tá sociálna demokracia neustále padá… SPD dopadla v týchto voľbách veľmi škaredo… veľký úspech nezískali ani francúzski socialisti, či talianski… ak sa to dá ešte nazvať… sociálni demokrati… aj Smer môže do tých intelektuálnych diskusií, v Bruseli a Štrasburgu, priniesť obhajobu tej vlasteneckej ľavice… a návrat k tým tradičným témam ľavice… keď si zoberiete aj našu históriu, my nadväzujme na odkaz Emanuela Lehockého, Alexandra Dubčeka, Clementisa, Mináča, Novomeského… naša ľavica je iná, my riešime chudobného človeka, seniora, nezamestnaného človeka, rodinu, a nie sexuálne menšiny, ktoré sa dneska dostávajú z nejakého dôvodu na piedestál bruselskej sociálnej demokracie… máme za sebou veľkú osobnosť ako je Robert Fico chce presne týmto spôsobom ísť ďalej a preto sa neobávam, že by sme náš pohľad nepresadili…“.

Čítajte na DAV DVA.

Česká osvietená komunistka Kateřina Konečná to dala na 115 tisíc hlasov: Porážka Fialovej vlády je reálna, bolo to aj referendum o mieri, uviedla

10.06.2024

Katarína Konečná z Komunistickej strany Čiech a Moravy sa druhý krát dostala do Europarlamentu. Už v minulosti získala 39 tisíc hlasov (6,94%). Napriek tomu, že ľavicové sily KSČM a ČSSD v ČR absolútne zlyhávajú (čo je však chyba najmä predchádzajúceho prestarnutého vedenia), osobnosť Kateřiny Konečnej je nádejou, že ešte nič nie je stratené. Koalícia STAČILO! [...]

Credo Roberto experto

06.06.2024

Dneska bez komentára. Čo by sa stalo keby Kennedy prežil? Udial by sa Vietnam? Video si môžete pozrieť na DAV DVA. Alebo tu.

Dva nové statusy Lucie Hubinskej

04.06.2024

Vyrojilo sa nám tu neúrekom veľa ochrancov demokracie. Všetci chcú chrániť našu demokraciu, ale iba takú, v ktorej je demokratické len to, čo chcú oni. Nevyhrali voľby? Nevadí, to len dezoláti a spodina nepochopili ich dobré úmysly. Oni budú protestovať! Majú na to právo, samozrejme. Pretože predsa “nemôžu mať všetko”! Áno, prehrali voľby parlamentné, prehrali aj [...]

Kongo

Viac ako 80 ľudí zahynulo pri potopení lode na rieke v Kongu

12.06.2024 17:01

Častou príčinou podobných nehôd v Kongu býva preťaženie plavidla.

Kosovo, vojaci, kosovská armáda, Priština

Kosovo si pripomína 25. výročie svojho oslobodenia, keď sa srbské sily stiahli po bombardovaní NATO

12.06.2024 16:35

Pri srbských represiách zomrelo približne 13-tisíc ľudí, väčšinou etnických Albáncov. Zhruba 1 600 ľudí je naďalej nezvestných.

Petr Pavel / Zuzana Čaputová /

Pavel prijal v Prahe Čaputovú, bola to jej posledná zahraničná cesta. Prezradila, čo chce robiť po skončení mandátu

12.06.2024 16:29

Pavel Čaputovej udelí najvyššie české štátne vyznamenanie Rad Bieleho leva.

kalinák

PS a KDH kritizujú časti „lex atentát“, Matovič hovorí o odmene pre Fica za štátne peniaze

12.06.2024 16:21, aktualizované: 16:45

Zákaz zhromaždení by mohol platiť v okruhu 50 metrov od sídla prezidenta či vlády, v prípade Ústavného súdu by to malo byť 100 metrov.

ondrejgorod2

kolektívna identita redaktorov DAV DVA

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 31914x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie